Uudised

Lastekaitse Liit kutsub lapsi ja noori osalema loovkonkursil „Minu unistuse pere“

Lastekaitse Liit kutsub lapse õiguste kuu tähistamiseks 4-18-aastaseid lapsi ja noori osalema loovkonkursil „Minu unistuse pere“.

Täpsem info ja tingimused loovkonkursi kodulehel.

 

Loovkonkursiga tähistame ÜRO lapse õiguste konventsiooni 30. aastapäeva Eestis ning juhime tähelepanu artiklitele 5, mis sätestab, et igal lapsel on õigus kasvada perekonnas, täpselt sellises, kus on temal hea ja turvaline kasvada ning mis arvestab tema õiguste ja kohustustega. Peresid on väga erinevaid.

Kaarte ootame 25. novembriks 2021.

 

MTÜ Lastekaitse Liit ja koostööpartnerid, kes valivad loovkonkursile laekunud tööde hulgast oma asutuse jõulukaardi, tunnustavad töö autoreid auhindadega. Igas vanuserühmas tunnustuse pälvinud tööd avaldatakse Liidu kodulehel 10. detsembril 2021.

11.11.2021

E-kursused TalTech Virumaa kolledžis

TalTech Virumaa kolledži Teadus- ja tehnikakool avas registreerumise e-kursustele Moodle õppekeskkonnas.

Kursused on mõeldud gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele, kes soovivad täiendada oma teadmisi erinevates põnevates valdkondades.

Valikus on eesti keele ja matemaatika täiendõpet kui ka erinevaid tehnika, programmeerimise ja inseneeria kursuseid. Kursused sobivad gümnaasiumi valikaineteks.

Kursused on tasulised (18 - 29 eurot kursus) ning kursuse läbinud õpilased saavad TalTech tunnistused.

REGISTREERIMINE: https://taltech.ee/virumaa-kolledz/teaduskool/kursused

Registreerimine on avatud kuni 30.septembrini!

22.09.2021

NOORTE TUNNUSTUSKONKURSS HEA EESKUJU 2021

Kutsume Teid esitama noori HEA EESKUJU 2021 NOORTE TUNNUSTUSKONKURSILE, mis toimub sel aastal juba neljateistkümnendat korda. 
HEA EESKUJU tunnustuskonkursi eesmärk on märgata noori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib tähelepanu. 
 Konkursile saab esitada ALG-. PÕHI-, KESK- või KUTSEHARIDUSKOOLIS õppivaid noori või KUNI 10-LIIKMELISI NOORTEGRUPPE, kes on aktiivsed, panustavad oma tegevusega kogukonda ning on heaks eeskujuks. 
Iga väike tegu muudab meie kodukanti paremaks. 
OLULINE EI OLE TEO SUURUS, vaid see, missugust MÕJU SEE TEISTELE AVALDAB.
Olgu selleks helkurite jagamine, lastekodulastele kingituste viimine, vanaemadega tantsu löömine või hoopis midagi muud. 
Laekunud taotluste seast valib žürii välja 15 FINALISTI, keda tõstetakse eraldi esile. Swedbank on laureaadile välja pannud 1700€ SUURUSE PREEMIA ning kõikide nominentide vahel annab Telia välja #SUURIMJULGUS PREEMIA.
Taotluseid saab esitada kuni 31. AUGUSTINI ning taotlusvormi leiab aadressilt https://heaeeskuju.ee/avaldus/
KINDLASTI ON TEIE KOOLIS NOORI, KES VÄÄRIVAD ESILETÕSTMIST!
KES VEEL NEID MÄRKAB, KUI MITTE MEIE ISE!
Selleks, et me kõik Head Eeskujud üles leiaksime, palume Teil antud kirja või manustena lisatud faile jagada oma kolleegidele, õpilastele ja lastevanematele.
Teada on - keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes tunneb Head Eeskuju.
 
Parimat soovides
Hea Eeskuju 2021 korraldusmeeskond

Lisainfo:

Hea Eeskuju konkursi koduleht: https://heaeeskuju.ee

Hea Eeskuju Facebook: @heaeeskuju

Hea Eeskuju Instagram: @heaeeskuju

Hea Eeskuju 2021 projektijuht: heleri@noortekonverents.ee

24.08.2021

info vaktsineerimisest

Head õpilased ja lapsevanemad!

Just praegu on viimane aeg tegutseda selle nimel, et ka sügis saabuks turvaliselt ja avatult meile kõigile. Vaktsineerides end praegu, saavutate sügiseks immuunsuse ja saate jätkata oma meelepäraste tegevustega: suhelda sõpradega, teha trenni, käia üritustel, reisida ja mis kõige tähtsam – käia koolis ilma distantsõppe ja eneseisolatsioonita. 

Alates neljapäevast, 22. juulist on Narva Kultuurimajas Rugodiv võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida ETTE REGISTREERIMATA. Vaktsineerimisel kasutatakse Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast. Vaktsineerimiskeskus on avatud tööpäeviti kell 11 -19. Vajadusel koorraldatakse  edaspidi vaktsineerimist ka nädalavahetustel.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimise järgselt võivad ka lastel esineda täiskasvanutega sarnased kõrvaltoimed: valulikkus ja turse süstekohas, väsimus, peavalu, lihasevalu, liigesevalu, külmavärinad ja palavik. Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga.

Endiselt säilib võimalus oma aeg vaktsineerimiseks broneerida telefoni teel -  35 718 41, Ksenia Botšarova. 

Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

Hoiame Narva avatud!

Ago Kõrgvee, Narva haigla juht
Katri Raik, Narva linnapea
Viktoria Lutus, Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna juhataja

22.07.2021

Информация для желающих принять участие в лагере защиты природы

Alutaguse rahvuspargi noore looduskaitsja laager toimub 10.-13. augustil Kauksis, Päsari puhkemajas,

http://www.kauksipuhkemaja.ee/ )  aga tegevused toimuvad nii Kauksis, Iisakus kui ka mujal Ida-Virumaal.

Laagris osalemine on TASUTA!
Tegevustena on meil sel aastal plaanis matkata, õppida tundma loodust, harjutada orienteerumist ja esmaabi andmist ning palju muudki.

Keskkonnaamet ootab laagrisse 6.-12. klasside aktiivseid loodushuvilisi Alutaguse ja Ida-Virumaa piirkonna noori, kes soovivad parandada enda keskkonna- ja loodusteadlikkust, täiendada oma keskkonnaalaseid teadmisi ning omandada uusi praktilisi oskusi. Laagris osalemine aitab leida huvi- ja mõttekaaslasi ka teistest Eesti piirkondadest. Suvises laagris osaleval noorel on ka lootus esindada Eestit igal aastal korraldatavas rahvusvahelises noore looduskaitsja laagris, kuhu tulevad kokku noored erinevatest Euroopa riikidest.  

Laagris osalemiseks tuleb osalejal ära täita  registreerimisvorm lingil https://forms.gle/NMwhfGsyvYyXw5cL9
Registreerimine lõppeb 20.juunil! PS! Kohtade arv on piiratud.

Täiendavat teavet noore looduskaitsja Junior Ranger programmi kohta leiab https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/junior-ranger.
Alutaguse rahvuspargis toimunud laagrite ja seminaride kohta saad lugeda https://kaitsealad.ee/et/kaitsealad/alutaguse-rahvuspark/kohalikule-18/noored-looduskaitsjad-3

20.06.2021

Ida-Viru Sotsiaalse Häkatoni (25.Mai) üleskutse 15-20 aastastele Ida-Viru noortele В

25ndal Mail 2021 leiab Narvas, Loomeinkubaatoris Objekt aset esmakordselt Ida-Viru Sotsiaalne Häkaton. Tegemist on üritusega, mis on suunatud Ida-Viru noortele vanuses 15-20, et panna neid mõtlema ja avatult arutama sotsiaalsetel ja keskkonna teemadel, mis on neile südamelähedased, inspireerida ja toetada neid loomaks uusi ideid probleemide lahendamiseks ning tutvustada neile sotsiaalse ettevõtluse põhimõtteid ja meetodeid positiivse mõju loomiseks.

 

Ida-Viru Sotsiaalne Häkaton 25ndal Mail on 4,5 tunnine üritus (13.00-17.30) Narva Loomeinkubaatoris Objekt, mille jooksul on osavõtjatel võimalus kuulata inspireerivaid kõnesid, osaleda ideede esitlemise/"pitch'imise" töötoas, luua uusi tutvusi, saada kasulikku tagasisidet sotsiaalse ettevõtluse spetsialistidelt ning häkatonile kohaselt ka võita auhindu. Kaitsemaskide, desinfitseerimisvahendite ning sotsiaalse hajutatuse eest kannab korraldusmeeskond kohapeal hoolt!

 

Häkatonile eelnevalt suunatakse registreeritud osalejad Discord serverisse, kus Tallinna Ülikooli Sotsiaalse Ettevõtluse magistritudengid aitavad noortel nende ideid arendada ning ürituseks ette valmistada, kasutades nende enda teadmisi ja oskusi sotsiaalses ettevõtluses. Ideed ei pea veel osavõtjatel olema, selle aitavad magistritudengid osavõtjatel Discord serveris suheldes enne üritust luua.

 

Kuna tegemist on Tallinna Ülikooli rahvusvahelise programmiga, viiakse häkaton läbi inglise keelesEestikeelne tugi ja mentorlus on aga vajadusel samuti olemas.

 

Registreerimiseks tuleb noortel külastada https://peaceaction.ee/en/hackathon/?fbclid=IwAR1bIgdsdPtHsT8HzA-7J_yzPjoPdYolri_yS4WAV_e_1oQf7wu0Pm7j3Tk Registreerida saab kas individuaalselt või 3-6 liikmelise meeskonnana!

 

Häkatoni FB ürituse leiab siit https://www.facebook.com/events/319815782991628

 

Lisainfo saamiseks saab pöörduda Peace Action Community Estonia sotsiaalmeedia kanalitesse.

 

Lisasime manusena ka vene-inglise-eestikeelse flaieri, mida palume Teil Ida-Virumaa noortega jagada. (Näiteks on esmaspäevast noored taas koolimajades, ehk oleks võimalus neid välja printida ja teadete tahvlile üles panna.) Lisan ka muid visuaale, mida näiteks oma sotsiaalmeedia kanalites jagada saaksite.

 

Aidake meid jõuda Ida-Viru noorteni, et nendega koos põneval ja rahvusvahelisel sotsiaalsel häkatonil luua positiivset mõju ja neid inspireerida!

 

Lisaküsimuste või tagasiside andmise soovi puhul pöörduge mpraakli@tlu.ee

18.05.2021

Fotokonkurss "Mets õpetab"

SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond loodusfotode konkursi „Mets õpetab“, kuhu kutsub osalema kõiki fotograafia- ja metsahuvilisi. Konkurss on pühendatud Järvselja Õppe- ja Katsemetskonna 100. juubeliaastale.

Järvselja Õppe- ja Katsemetskond on käesolevaks kevadeks tegutsenud juba terve sajandi. Järvselja ei ole ainult metsandustudengite praktikakoht, vaid sellest on kujunenud ka metsateaduslik katse- ja uurimisbaas. Järvselja metsad paiknevad omapärastes ning eriilmelistes kasvukohatingimustes, olles justkui läbilõikeks Eesti metsadest.

Fotokonkursi eesmärgiks on suunata osalejaid märkama seda, mida metsad meile õpetavad ning seda ka jäädvustama. Konkurss kuulutatakse välja maikuu teisel poolel ning kestab kuu aega.
Konkursi parimad tööd saavad tunnustatud ning jagada on võimalik eriauhindu. Suurema panuse on auhinnafondi teinud konkursi korraldaja SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond,  Metsaharidus OÜ ning konkursi kodulehte ja jagamisse panustab lisaks Eesti Maaülikool.

Et auhinnafond oleks mitmekülgsem ja toetajad erinevatest valdkondadest, uurimegi Teie käest, kas oleksite valmis samuti konkursi auhinnafondi oma panuse andma? Toetust on võimalik liita ka teiste toetustega, nt ühendada summad ja luua suurem auhind esikoha foto autorile vms. Samuti on oodatud eriauhinnad.

11.05.2021

e-keelepraktika mentorina või mentiina

MTÜ VeniVidiVici eelmisel aastal töötas koostöös Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Kultuuriministeeriumiga välja projekti, et pakkuda noortele võimalust keeleõppeks osaledes e-keelepraktikas mentorina või mentiina.

Kellele? Projekt on suunatud kõikidele koolinoortele, kes soovivad praktiseerida eesti või vene keelt. 
Mida e-keelepraktika endast kujutab? E-keelepraktika raames leiab iga huviline endale eakaaslasest keelesõbra, kellega igapäevastel teemadel keelt praktiseerida. E-keelepraktika on põnev ja hariv nii mentorile kui mentiile.  Programm on õpilastele TASUTA ja kestab neli nädalat. 

2020.aastal viisime kokku mitusada keelehuvilist, noored said palju julgust hakata võõrkeeles suhtlema, arendasid sõnavara, said end proovile panna, lisaks tõid noored välja selle, et eakaaslasega keelepraktika sujus ladusalt ja ühise keele leidmine oli kerge. Noored, kes olid mentori rollis, tõid välja, et said käe valgeks õpetamises ning see kogemus oli neile põnev ka seetõttu, et said ise analüüsida oma emakeelt, õpetada grammatikat ning selgitada erinevaid keelelisi nüansse. 

Osalema on oodatud kõik huvilised. Kandideerida saavad noored keeleõppijaks siin: https://bit.ly/keeltoppima ja keelementoriks siin: https://bit.ly/keelementor   

20.04.2021

Narva kutsub osalema Garage48 Narva kogukonnahäkatonil

Narva linn koostöös Garage48, OBJEKT, Startup Estonia ja Briti Nõukoguga kutsub Narva ja Ida-Virumaa elanikke, sõpru ja toetajaid osalema Garage48 Narva kogukonnahäkatonil, 14.-16. mail 2021.

Narva linnapea Katri Raik loodab, et häkaton aitab lisaks uute nutikate lahenduste leidmisele pakkuda linna elanikele ka paremat osalusvõimalust oma linna arengus: Narvakad ise ütlevad uuringutes, et nad pole linna arenguplaanidesse kaasatud, Garage 48 on üks, väga põhjalik kaasamise viis. Kogukonnahäkaton on üks lihtne ja praktiline võimalus oma hääl kuuldavaks teha, linna paremaks muuta ja ka ise samas midagi uut õppida. Kutsun kõiki narvakaid ja Narva sõpru kaasa mõtlema ja oma ideede ja oskustega kaasa lööma.“

Garage48 Narva kogukonnahäkaton toimub 14.-16. mail 2021 hübriidüritusena - nii osalejad kui mentorid saavad liituda virtuaalselt ja piiratud osalejate arvuga OBJEKTis kohapeal. Vajadusel toimub kogu üritus virtuaalselt. Osalema on oodatud kõik, kes soovivad panustada - noortest pensionärideni, õpilastest oma ala spetsialistideni. Häkatonil on tagatud ligipääsetavus ka puuetega osalejatele.

Garage48 Narva kogukonnahäkatoni eesmärk on erinevate teenuste ja toodete, algatuste, ürituste, tegevuste, uute organisatsioonide, äriideede ja -süsteemide, kontseptsioonide pilootide loomine läbi tiimitöö, koos-mõtlemise ja -töötamise. Kogukonnahäkatoni tulemuseks on hoolivam kogukond, inimkesksem elukeskkond ja üldiselt keskkonnasõbralikum ja ettevõtlikum Narva ning Ida-Virumaa.

Häkatonile on oodatud ideed neljas suuremas valdkonnas: linnaruum, kogukond, rohepööre, ettevõtlus. Oma osalussoovi saab esitada Eventornado keskkonnas kas üksi või tiimiga, ideega või ka ilma kuni 10. maini. 22. ja 29. aprillil toimuvad virtuaalsed eelüritused, kus mentorid tutvustavad teemavaldkondi ja viivad läbi ka ideeloome õpitoa. Nii eelüritused kui häkaton toimuvad eesti, vene ja inglise keeles koos ligipääsuvõimalusega puuetega osalejatele.

Auhinnafond on 7000€ ja kasvab! Parimad tiime ootab auhinnaraha mille abil oma idee ellu viia, lisaks mentorlus, otsepääs inkubatsiooni- ja kiirendiprogrammidesse häkatoni järel. 

HÄKATONI TEEMAD:

LINNARUUM – auhind 2000€ (Saksa Liitvabariigi Suursaatkond)

 • mida saaksime teha, et kasutada Kreenholmi linnaosa kogu potentsiaali?

 • kuidas muuta hoovid ja õuealad ilusamaks ja inimsõbralikumaks?

 • kuidas ehitada põnev, jätkusuutlik ja kutsuv linnaruum?

 KOGUKOND – auhind 2000€ (Rootsi Suursaatkond)

 • kuidas tagada võrdsed võimalused kõigile elanikele? Kuidas ühendada erinevaid sotsiaalseid gruppe?

 • Kuidas tuua sotsiaalteenused elanikele lähemale ja teha need kergelt kättesaadavaks?

 • Kuidas kaasata kogukonda üksikud ja üksildased vanainimesed? Kuidas tagada puuetega inimestele parem ligipääs teenustele ja kogukonnas toimuvale?

 ROHEPÖÖRE – auhind 3000€ (Euroopa Komisjon)

 • mis on lahendused Ida-Virumaa energeetika probleemidele seoses rohepöördega?

 • Kuidas lihtsustada korteriühistutel renoveerimistoetuste saamist? 

 • Kuidas parandada prügimajandust- ja sorteerimist?

 • Mida teha selleks, et saavutada kliimaneutraalsus energiatootmises, transpordis ja teistes sektorites?

ETTEVÕTLUS 

 • kuidas rakendada Narva potentsiaali ja leida uusi võimalusi noortele ja töötutele?

 • Kuidas meelitada rohkem turiste Narva? Mis on Narva järgmine suur tõmbenumber? 

Kõik ideed on oodatud! Kui sul on mõtteis mõni idee, mida eelnevalt EI mainitud, siis see on sinu võimalus antud teema tõstatada.

AJAKAVA
1. aprill - 10. mai: Registreerimine, ideede esitamine & tiimide moodustamine

22. aprill, 16.00-20.00: Eelüritus teemadel KOGUKOND & LINNARUUM 

29. aprill, 16.00-20.00 : Eelüritus teemadel ROHEPÖÖRE & ETTEVÕTLUS

10. mai: Ideede esitamise & tiimide moodustamise tähtaeg

14-16. mai: Garage48 Narva kogukonnahäkaton

Lisaküsimuste korral kirjuta siim@garage48.org.

Garage48 Narva kogukonnahäkatoni toimumist toetavad Narva linn, Startup Estonia, OBJEKT, Briti Nõukogu, Euroopa Komisjon, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis, Rahandusministeerium, Rootsi Suursaatkond Eestis, Eventornado ja Garage48. 

05.04.2021

Tartu Ülikool kutsub gümnasiste virtuaalsele lahtiste uste päevale

Hea gümnasist!

Tartu Ülikool kutsub Sind 26. veebruaril lahtiste uste päevale, mis toimub seekord veebis.
Tule ja kuula põnevat veebikonverentsi, osale kaasahaaravates töötubades ja infotundides ning vaata ringi virtuaalsel messialal. Päeva jooksul saad teada, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni.

Päeva esimeses pooles võid osaleda veebikonverentsil, kus üliõpilased ja vilistlased jagavad praktilisi nõuandeid, kuidas valida õige eriala, ning räägivad põnevaid ja kasulikke lugusid enda õpingutest. Lisaks viivad ajakirjandustudengid Sind veebi teel põnevatesse paikadesse – näiteks saad teada, milline on elu ühiselamus või mida teha ülikooli ajal oma vaba ajaga.

Konverentsikeskkonnas on avatud ka virtuaalne messiala, kus saad põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta. Töötubades võid proovida erialade sobivust ning õppekavade infotundides esitada küsimusi huvipakkuvate õppekavade sisu ja sisseastumise kohta.

Hoia end värske infoga kursis ka lahtiste uste päeva Facebooki lehel.

Registreerimine konverentsile ja töötubadesse on alanud. Kohtade arv on piiratud. Registreerunud õpilastele on üritus tasuta. Registreerimine töötubadesse ja infotundidesse kestab 25. veebruarini.

Tutvu päevakavaga ja registreeru aadressil https://www.ut.ee/et/lahtised-uksed.

Kohtumiseni Tartu Ülikoolis!

17.02.2021

Lastevanemate klubi veebikohtumine.

Hea lapsevanem!

11.02 korraldab Eesti keele maja kohtumist, mille teemaks on „Distantsõppe korraldamine Narva koolides.”

Distantsõpe  on saanud viimase aasta jooksul meie hariduselu uueks reaalsuseks. Kuidas meil läinud on?

Külas Larissa Degel - Narva Linnavalitsuse Haridusteenistuse juhataja asetäitja haridusalal.

Registreeru ja pane küsimused valmis!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezAVdPR-cd7I6pGjA2pmHY0qJSNUufeteBjERl-CZ6GThtGQ/viewform
*Lastevanemate klubi on mõeldud enesetäiendamisele orienteeritud täiskasvanutele ning pakub vanematele võimalust rääkida kaasa erinevatel hariduslikel teemadel ning loob võimaluse keeleoskuse täiendamiseks. Keskendutakse peamiselt suulise eneseväljandusoskuse arendamisele: loetakse artikleid, arvamuslugusid, väljavõtteid seadustest jms.

Kohtumistel käsitletakse teemasid, mis kõnetavad osalejaid ning kutsutakse ka erinevaid külalisi – oma valdkonna asjatundjaid. Iga 3 kuu tagant  korraldatakse huvireise, kus käiakse lastega koos. 

Anna Farafonova, Integratsiooni Sihtasutus, Narva eesti keele maja juhataja

05.02.2021

Lastekaitse Liidu noortekogu vabavõrgustik

Hea Narva Keeltelütseumi õpilane!

Sul on võimalus kandideerida Lastekaitse Liidu noortekogu vabavõrgustikku
Eesti- ja venekeelne lisainfo ning kandideerimise ankeet: https://markalast.ee/noortekogu.
Lastekaitse Liidu noortekogu on loomas üle-eestilist vabavõrgustikku, mis on ühenduslüliks Eestimaa laste ja noorte reaalse hetkeolukorra ja arvamuse ning erinevate organisatsioonide ja otsustajate vahel.
Endast on oodatud märku andma 7-18-aastased lapsed ja noored, kes usuvad, et igaühest sõltub midagi ning et M.I.S. ehk Mina Ise Saan abil annab nii mõndagi ära teha.
Tegemist on nõuandva koguga, kus igaüks saab panustada lähtuvalt oma isiklikest kogemustest ja teemadest, mis talle südamelähedased.


06.01.2021

NARVA LINNA KOOLID VIIAKSE ÜLE DISTANTSÕPPELE

ALATES 12. NOVEMBRIST VIIAKSE NARVA LINNA MUNITSIPAALOMANDIS OLEVAD KOOLID ÜLE DISTANTSÕPPELE JA NARVA LINNA ASUTUSTES PEATATAKSE AJUTISELT KONTAKTNE ÕPPETÖÖ JA HUVITEGEVUSED NING TEENUSTE OSUTAMINE

Viimasel ajal on mitmes linna asutustes aset leidnud COVID-19 nakkuse puhangud, koroonaviiruse levikut puudutav olukord muutus Narva linnas kriitiliseks.
Eesmärgiga peatada COVID-19 haiguse leviku Narva linnas Terviseameti ettepanekul alates 12. novembrist viiakse Narva linna munitsipaalomandis olevad koolid üle distantsõppele ja peatatakse ajutiselt kontaktne õppetöö ja huvitegevused ning teenuste osutamine järgmistes linna asutustes:

Narva linna üldhariduskoolid
Narva Laste Loomemaja;
Narva Muusikakool;
Narva Kunstikool;
Narva Noorte Meremeeste Klubi;
Narva Spordikool Energia, sh. ujula;
Narva Paemurru Spordikool;
Narva Spordikeskus;
Kultuurimaja Rugodiv;
Narva Noortekeskus.

Kontaktse õppetöö ja huvitegevuste peatamise ajal õppetasu ei võeta.

12.11.2020

Koolinoorte ideekonkurss „Mina suudan!“

22.10.2020

Räägime eesti keeles

Projekt “Räägime eesti keeles” alustab taas!

Kui oled kooliealine noor vanuses 7-19 aastat ja Su kodune keel pole eesti keel, aga soovid praktiseerida oma eesti keele oskust ja õppida juurde uusi sõnu ning väljendeid, suhelda oma eakaaslastega, tutvuda Eestimaa ja selle kultuuriga ning osaleda ekskursioonidel ja matkadel Lõuna-Eesti looduskauntes kohtades, tule julgesti ja registreeri end osalejaks!

Projekti toimumisaeg on 8.juuni- 27.sept 2020.a

Projekti rahastab Eesti Kultuuriministeeriun ja Integratsiooni Sihtasutus. Kõik tegevused projektis on sihtrühmale tasuta.

Projektijuht tagab, et sihtrühma isikuandmeid töödeldakse vastavalt Eesti Vabariigi andmekaitse seadusele, need on konfidentsiaalsed ja kasutatakse vaid sihtrühma parima teenindamise otstarbel. 

Projekti eesmärk on arendada eesti keelest erineva emakeele ja kultuurilise taustaga noorte eesti keele oskust, luua võimalused igapäevaste kontaktide loomiseks eesti keelt emakeelena kõnelevate samaealiste noortega, tõsta noorte ühiskondlikku aktiivsust uute ühiskondlike teadmiste kaudu Eesti ühiskonnas.


Projekti korraldaja on MTÜ Veeda Vaheaeg Võrumaal

Projektijuht Pille Kulberg

Registreerimine:

https://forms.gle/cHv2d3eAbTBtYqaN9


15.06.2020

Tänasest algas virtuaalne tudengivarjutamine!


Tere!

Tänasest algas virtuaalne tudengivarjutamine! Tallinna Ülikooli tudengid ootavad 7.-12. klassi õpilasi 45 minutilisele tudengivarju kohtumisele Zoom keskkonnas. Õpilased saavad kohtumistel küsida küsimusi nii õpingute sisu, sisseastumise kui ka laiemalt ülikoolis õppimise kohta. Tudengid on praeguseks välja pakkunud juba üle 100 kohtumise aja 28 erinevalt erialalt

Tudengivarjutamise võimalused leiab SIIT!
 

Tallinna Ülikooli suhtekorralduse 3. kursuse tudeng Rando Aljas on valmis tudengivarje võtma. “Mina tegin oma valiku eriala valikul just tänu tudengivarjutamisele!” ütles Aljas ja lisas: “Tänu sellele, et tudengivarjutamine toimub e-keskkonnas, saan ma varjutamise võimalust pakkuda kokku 80 õpilasele 8 erineval päeval.” Aljas loodab, et ka õpilased on avatud uutmoodi võimalustele.

 

Palun jagage infot oma õpilastele

 

Olete oodatud jagama infot tudengivarjutamise kohta oma kooli 7.‒12. klassi õpilastele. Lisainfot saab Facebook ürituse alt. 

 
 

Toredat kevadet! 

Tagasi Kooli meeskond

www.tagasikooli.ee

 

Tagasi Kooli strateegiline partner on Swedbank Eesti.

28.04.2020

Vikerraadio e-etteütlus 3.04 kell 10.30

3. aprillil toimub Vikerraadio e-etteütlus kell 10.30.

"Algselt 13. märtsil toimuma pidanud Vikerraadio e-etteütluse võistlus toimub nüüd Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil kell 10.30."

 Juhiseid  hakatakse Vikerraadiost jagama juba kell 10. 

Lisainfo: https://menu.err.ee/1068839/e-etteutlus-toimub-vikerraadio-sunnipaeval-3-aprillil

30.03.2020

Riigikantseleist Bänner

Suurema suurusega

29.03.2020

ööpäevaringsed infotelefonid

Tähelepanu!

Narva Linna Sotsiaalabiamet avaldab ööpäevaringsed infotelefonid, mis töötavad riigis eriolukorra tingimustes!

Kui vajate KIIRELOOMULIST abi, palun helistage!

Kui märkate, et keegi vajab KIIRELOOMULIST  abi, helistage!

Kõik Narva Linna Sotsiaalabiameti spetsialistide telefonid on avaldatud kodulehel ning                Narva Linna Sotsiaalabiameti ustel, aadressidel Linda 4 ja Malmi 5A.

Võimalusel helistage spetsialistidele telefoni teel.
53056001, 53054558 - pensionäärid, täiskasvanud inimesed erivajadustega
53040627 - toimetuleku rühm
53012714 - lastekaitse osakond
5512193 - direktor (abivajavad pensionärid)

27.03.2020

10 soovitust, kuidas rääkida noortega koroonaviiruse ohtlikkusest

Tere

Jagame teiega kümmet soovitust, mida õpetajad, lapsevanemad ja noorsootöötajad peaksid noortega suhtlemisel meeles pidama. Soovitused lähtuvad eriolukorras Vabariigi Valitsuse poolt seatud piirangutest. Palun jagage soovitusi kõigiga, kellel võiks neist kasu olla.

Soovitused on nii eesti kui ka vene keeles.

Kõige värskem info ning vastused korduma kippuvate küsimustele leiate Haridus- ja Teadusministeeriumi ja eriolukorra veebist.
Oleme valmis vastama täiendavatele küsimustele telefonidel 56 900 340 või 56 900 353 ning e-posti teel info@hm.ee
Juhiseid ja soovitusi eriolukorras käitumiseks saab infotelefonilt 1247.

Olge terved!

Haridus- ja Teadusministeerium

10 soovitust õpetajale, lapsevanemale ja noorsootöötajale, kuidas rääkida noortega koroonaviiruse ohtlikkusest

 1. Uuri, mida noored viiruse kohta juba teavad. Lase neil rääkida mõtetest ning tunnetest, mis sellega seoses tekivad, täpsusta vajadusel fakte ja korrigeeri riskide kohta käivaid väärarvamusi.
 2. Paku juurde informatsiooni, selgita, kust sinu info pärineb ja millised on usaldusväärsed allikad info hankimiseks (Terviseamet, Maailma Terviseorganisatsioon, teadlaste ja arstide sõnavõtud jms). Suuna noori võimalusel jälgima ka Facebookis neile mõeldud kanalit Teeviit, kus vahendatakse viiruse kohta käivat ametlikku infot ja nõuandeid.
 3. Ära koorma noori infoga üle. Jäta võimalus infot juurde küsida. Võta päevakajalisi sündmusi jälgides viirusega seonduvad uued teemad ja vaatenurgad regulaarselt jutuks. Viiruse kohta saadakse igapäevaselt teada uusi fakte, mis aitavad selle käitumist mõista ja end paremini kaitsta.
 4. Uurige viiruse kohta koos midagi uut juurde (nt kuidas inimese keha viirustega võitleb ning millele viitavad haiguse sümptomid, kuidas viirused meid haigeks teevad ning mida me saame teha, et haigestumise riski vähendada).
 5. Selgita lihtsalt ja toetu faktidele, mitte emotsioonidele ega arvamustele.
 6. Ole rääkides tõsine ja veenev. Väldi hirmutamist ja ähvardamist – palju mõjusam on suunata noori tõeste faktide kaudu olukorda mõistma ja sellele vastavalt käituma.
 7. Juhi noorte tähelepanu mõtlematu käitumise tagajärgedele. Nakatudes seavad nad ohtu mitte ainult enda, vaid ka oma lähedaste tervise.
 8. Selgita, et viirus ei ole seotud vaid ühe riigi (nt Itaalia) või inimrühmaga – viirus ohustab kõiki vanusest sõltumata.
 9. Palu noortel pakkuda ise lahendusi vaba aja veetmiseks. Näiteks virtuaalse noorsootöö tegevused – mõtteid ja meetodeid leiad Eesti Noorsootöö Keskuse alalehelt "Noortevaldkonnale eriolukorras".
 • Sotsiaalmeedias kasuta teemaviidet #püsikodus.
Selgita, et viiruse leviku tõkestamiseks peab vältima nii avalikke kogunemisi kui ka kohtumisi sõpradega.
 • Avalikus kohas peab rangelt järgima 2 + 2 põhimõtet: liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet.

10 рекомендаций учителям, родителям и молодежным работникам о том, как говорить с молодежью об опасности коронавируса

 1. Поинтересуйтесь, что ребята знают о коронавирусе. Позвольте им поделиться своими мыслями и эмоциями, которые возникают у них в связи с нынешней ситуацией, при необходимости уточните факты и опровергните неверные утверждения.
 2. Предложите информацию и объясните происхождение ваших сведений (Департамент здоровья, Всемирная организация здравоохранения, мнение ученых и врачей и т.д). Если ваш подопечный читает по-эстонски, то предложите ему подписаться в Фейсбуке на канал Teeviit, где есть много полезной и проверенной информации о вирусе и советы в доступном молодежи виде.
 3. Не перегружайте молодых людей информацией. Предоставьте им возможность обратиться к вам за дополнительной информацией. Старайтесь регулярно обсуждать новости, связанные с вирусом. На эту тему ежедневно возникают новые факты, которые помогают понять его поведение и лучше себя защитить.
 4. Попробуйте вместе узнать что-то новое о вирусе (например, как тело человека борется с вирусом, о чем сигнализируют симптомы болезни, как мы заболеваем из-за вирусов, и что мы можем сделать для того, чтобы снизитьриск заболевания).
 5. Объясняйте вещи простым языком и ссылайтесь на факты, а не на мнения или эмоции.
 6. В разговоре оставайтесь серьезными и убедительными. Избегайте запугивания и угроз – оперируя фактами, вы скорее настроите молодых людей на серьезное отношение к ситуации и на соответствующее поведение.
 7. Обратите внимание ребят на то, какие последствия могут быть у непродуманного поведения. Если они заразятся, то это будет угрожать не только их собственному здоровью, но и здоровью их близких.
 8. Объясните, что вирус не связан только с одной страной (например, Италией) или определенной группой людей – вирус опасен для всех, независимо от возраста.
 9. Предложите ребятам самим придумать варианты для времяпрепровождения. Например, молодежная работа в виртуальной реальности – идеи для вдохновения можно найти на странице Эстонского центра молодежной работы в разделе „Noortevaldkonnale eriolukorras“ (на эстонском языке).
 • В социальных сетях можно пользоваться хэштегом #püsikodus.
Объясните, что для того, чтобы не дать вирусу распространиться, следует избегать публичных мероприятий, в том числе и встреч с друзьями.
 • В публичных местах, а также на улице следует придерживаться правила 2+2: перемещаться можно либо по-одиночке, либо вдвоем, и другими людьми следует соблюдать как минимум двухметровую дистанцию.
 • Подробнее читайте на странице Министерства образования и науки и странице чрезвычайного положения.

 

26.03.2020