Uudised

Narva kolledžis tähistatakse kodanikunädalat

Kodanikupäeva tähistame on Narva kolledži pikaajaline traditsioon, mida jätkatakse ka sel aastal. Sel korral on kavas Eesti-teemaline viktoriin gümnasistidele, kohtumine kirjaniku Sass Hennoga ning filmi „Tõde ja õigus“ avatud linastus.  Üritused toimuvad 27. ja 28. novembril TÜ Narva kolledžis. 

Kolmapäeval, 27. novembril kell 10.45 algab kodanikunädala raames toimuv Narva kolledži kirjandusklubi kohtumine, kus külaliseks on tunnustatud kirjanik Sass Henno. Erinevalt tavapärasest kirjandusklubi kohtumisest toimub sel korral lausa kolm järjestikust lühiloengut, mille ühiseks teemaks on "Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge". Kirjandusklubi kohtumine toimub auditooriumis 200 ning on avatud kõikide huvilistele.

Samal päeval, 27. novembril algusega kell 14:00, toimub traditsiooniline koolinortele suunatud viktoriin.Viktoriinis võtavad osa Narva ja Sillamäe koolide gümnasistide võistkonnad. Kodanikupäeva viktoriini küsimused käsitlevad erinevaid Eestiga seotud teemasid: kultuur, ajalugu, loodus, sport, riigisümbolid ja kaasaegne kodanikuühiskond.

 Neljapäeval, 28. novembril algusega kell 16:00 linastub kolledži suures auditooriumis mängufilm „Tõde ja õigus”, mis põhineb A. H. Tammsaare samanimelise romaani esimesel osal. Filmile järgneb venekeelne arutelu  ajakirjaniku Mihhail Komaško eestvedamisel. Film kestab 165 minutit ning linastub venekeelsete subtiitritega. Linastus on tasuta ning oodatud on kõik huvilised.

Lisaks põhiprogrammile on samal ajal kolledžis avatud kaks näitust: rahvusvaheline maalinäitus "Kohtumised Eestis" ning Soome dokumentaalne fotonäitus „Saunarahvas“.

26.11.2019

25.10 digiõhtu keskkoolitüdrukutele Narva kolledžis

Reedel, 25. oktoobril kl 12 jõuab Narva kolledžisse tasuta "dIKTeeri oma tulevik" üritus, mis tutvustab 15- kuni 19-aastastele tüdrukutele IT-maailma. Üritus on eesti ja vene keeles.

 

Koos toitlustusega töötoad kestavad kella neljani. Kõiki osalejaid ootavad kingitused JOIK Eestilt ja Apollo Kinolt.

 

Üritus FacebookisRegistreerimine kuni 22. oktoobrini SIIN.

 

Oma tööst räägivad ja õpitube viivad läbi ägedad IT-maailmaga seotud noored. Oma arvutit ei pea kaasa võtma. Inspiratsioonikõne peavad Telia Eesti ja Eesti Energia, kes avavad tehnoloogiamaailma salapäraseid telgitaguseid.

 

Tule ise ja kutsu sõbranna kaasa!

15.10.2019

Räägime eesti keeles


 

02.09.2019

LAK-õppe kuu sündmus

Narva Keeltelütseum kutsub Narva linna lasteaedu LAK-õppe kuu raames lastemuusikalile  “Aristokassid”.
Aeg: 17. aprill 2019  kell 10.00 ja 11.00
Koht: Narva Keeltelütseum, aula (2. korrus)
Sihtrühm: 5-6-aastased lapsed
Kestus: 20 min
Lühike sisu: Üritus on inglise keeles.  Laval saab näha lugu neljast kassist ning nende tegemistest-sekeldustest. Tantsude saatel kõlavad laval imelised laulud. Lastemuusikal on õpetlik ja vaatemänguline.
Rollide täitjad: 6.klassi õpilased
Registreerimine kuni 10.04.2019 http://bit.ly/2U4oIUc

18.03.2019

loov- ja uurimistööde võistlus

Viru Instituut kutsub osalema Tallinna Ülikooli Eesti pedagoogika arhiivmuuseumi  III kooliajalugu käsitlevate loov- ja uurimistööde võistlusest õpilastele teemal  „Meie kool ja Eesti Vabariik 100“.
Võistluse  žüriile edastada tööd e-postiga  (epam@tlu.ee või eneluka@tlu.ee) või tavapostiga (TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiiv-muuseum, Rävala pst 10, 15042 Tallinn).
Võistlustöid saab esitada 10. märtsist 10. aprillini 2019. Erandjuhtumid  kooskõlastatakse EPAM-iga.
Võistlustöid säilitatakse tuleviku kooliajaloo uurijate tarbeks EPAM-i kogus.

Antud võistluse tööd sobivad ka esitamiseks III noorte ülevirumaalisele konkursile 21.juuniks 2019. Konkursi kutse ja juhend on kättesaadav instituudi kodulehel http://viruinstituut.ee/kodu-uurimiskonkurss-2019/. 
Info: marge@viruinstituut.ee

30.01.2019

Euroopa DNA-päeva esseevõistlus

15-19aastaseid õpilasi oodatakse esitama Euroopa DNA-päeva esseevõistlusele töid: esseid või videoid. Võistluse üldteema on: "Miks geenide muutmine töötab ja miks on ootused sellele nii kõrged?" Võistlustöid saab esitada elektrooniliselt jaanuarist kuni 25. aprillini 2019. Parimatele on rahalised preemiad. Võistluse eesmärgiks on edendada üldisi geneetikaalaseid teadmisi. Täpsem info: https://www.dnaday.eu/640.0.html

26.11.2018

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja õpilaste digitaalsete joonistuste, animatsioonide ja heliloome konkursi

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja digitaalse kunsti konkursi, et toetada õpilaste loominguliste digioskuste kujundamist ning motiveerida õpilasi ja õpetajaid kasutama digitaalseid vahendeid  eneseväljendusoskuste arendamiseks. Konkursi silmapaistvaid töid kasutatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi pühadetervituses ning avalikustatakse ministeeriumi veebis ja sotsiaalmeedia kanalites.


Konkursile on oodatud osalema kõik kooliõpilased, võistlus toimub kolmes kategoorias. Tööd peavad lähtuma „jõulurahu“ või „pühademelu“ temaatikast.


Konkursi tingimused: 

 

·         Osalema on oodatud kõik kooliõpilased, osaleda saab individuaalselt, iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd.

·         Konkursitööde temaatika on jõulurahu või pühademelu.

·         Võitlustööd peavad valdavalt olema tehtud digitaalsete rakendustega – kujundusprogrammi abil, digitaalse joonistuse, maali või graafikana. Lisada võib omaloodud muusikat.

·         Võistlustöö tuleb esitada SIIN hiljemalt 9. novembriks 2018

·         Tööde esitamisega annab autor Haridus- ja Teadusministeeriumile õiguse kasutada, reprodutseerida ja avalikustada tema tööd.

·         Konkurss toimub kolmes kategoorias: 1.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass.

·         Konkursi võitjad valib selleks moodustatud komisjon. Tööde hindamisel arvestatakse idee väljapaistvust, teostamise kvaliteeti ja visuaalset sobilikkust kasutamiseks pühadetervitusena.

·         Kategooriate võitjaid autasustatakse nutipliiatsiga varustatud tahvelarvutiga.

·         Võitjad kuulutatakse välja 16. novembril.

20.10.2018

Laste kasvunäitajate seireuuringu tulemused

2016. aasta kevadel toimus Maailma Terviseorganisatsiooni laste kasvunäitajate seireuuring (COSI) I klassides. Laste kasvunäitajate seireuuringu käigus kogutud andmed on nüüd analüüsitud. Uuringu raportiga saate tutvuda järgneval veebilingil: https://intra.tai.ee//images/prints/documents/152456745217_euroopa_laste_rasvumise_seire__est_.pdf

16.10.2018

Loomekonkurss "Tunne riigikaitse ajalugu" II osa, tähtaeg 30.09.2018

Kas oled huvitatud meie riigi ajaloost ja erinevatest tähtsatest kohtadest? Vabal ajal meeldib looduses liikuda? Otsid uusi kohti, mida avastada? Kui see kõik tekitas uudishimu, siis see konkurss on just Sinu jaoks. Nimelt soovib Eesti NATO Ühing Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde ning Eesti Sõjamuuseumiga välja kuulutada Loomekonkursi "Tunne riigikaitse ajalugu" II osa. Konkursile on oodatud kõik huvilised olenemata vanuseklassist. Ülesandeks on välja mõelda huvitavaid orienteerumiskaarte, mida konkursi lõppedes saaksid kasutada erinevad Eesti koolid, et teha oma tunde veel põnevamaks. Lisaks on see võimalus saada teada rohkem oma kodukohast või on võimalus üldse sõita teise Eesti otsa ja avastada sealseid paiku.

Loomekonkuri esimese osa raames tuleb kiita võitjatöid! Karel Udras ja Kahru Männik Tartumaalt. Tööga saab tutvuda SIIN

Kohtla-Järve Maleva Põhikooli 8-kl.õpilased: Jevgeni Orehhov, Kirill Sorokin, Vladlen Pokrova. Tööga saab tutvuda SIIN.

Täpsem info on olemas reklaamis ning kindlasti ei puudu ka auhinnad. Sellel korral on auhindadeks võitjameestkonnale kiirpildikaamerad Fujifilm Instax mini 9, võimalus on minna külastama Eesti Sõjamuuseumi koos piduliku vastuvõtuga, omalt poolt lisab meened ka Eesti NATO Ühing.

Tehtud tööd palume saata aadressile info@eata.ee hiljemalt 30.septembriks.

Lisainformatsioon: info@eata.ee

 

11.09.2018

Kursused ja õpikojad õpilastele

Tartu Ülikooli teaduskool soovib head õppeaastat ja tänab õpetajaid koostöö eest õpilaste harimisel.

Läbi aastate on just õpetajad olnud kanaliks, kelle kaudu on õpilased leidnud tee teaduskooli kursustele ja õpikodadesse.

Palume sel aastalgi soovitada teil oma kooli õpilastel liituda meie kursuste ja/võiõpikodadega.

Võrreldes eelmise aastaga on kursuste nimekiri täienenud uute koolitustega, millest põhikoolikooli vanema astme ja gümnaasiumiõpilastele sobivad Linnaplaneerimine ja Imeline universum ning gümnasistidest olümpiaadihuvilistele Võistlusprogrammeerimine II (edasijõundnutele) ja Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks III. Kokku on meie nimekirjas üks auditoorne ja 49 kaugõppeõppekursust erinevatest valdkondadest. Kursustele registreerimine kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni.

Lisaks kursustele sõidavad tänavugi mööda Eestimaad füüsika-, keemia- ja bioloogia õpikodade mobiilsed laborid. Õpikodade kodulehel on näha, millistes piirkondades õpikojad 2018/19. õppeaastal toimuvad. Kui teie lähikonnas toimub õpikoda, palume soovitada õpilastel sellega liituda, et praktilisest loodusteaduste õppest osa saada. Õpikodadesse registreerimine kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni (st siin tark tormab).

07.09.2018

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlikkuskonkurss

Nii ettevõtlikud, kui on meie tänased noored, on ka homne Eesti riik. Noorte ettevõtlikkus kujuneb meie kõigi koostöös. Pakume võimalust kooli noorte ettevõtlike tegude tunnustamiseks. Viimaseid nädalaid ootame elluviidud projekte Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi noorte ettevõtlikkuskonkursile. Õpetajad saavad aidata tegusid vormistada ja esitada - ehk on parim tegu tehtud just sealse kooli õppurite poolt.

Edu ja Tegu noorte ettevõtlikkuskonkursil on oodatud osalema noored erinevates vanusekategooriates. Teretulnud on koolis õppetöö raames tehtud ja päriselt ellu viidud projektid ja algatused ning ka noorte endi initsiatiivil tehtud teod, olgu selleks kodukandi korrastamise aktsioon, mõni eesmärgipärane laager, üritus, uudne leiutis või hoopis heategevuslik projekt. Hea idee väärib tunnustamist, sest annab noortele julgust ja motivatsiooni edaspidiseks.

Konkursile ootame 7-26-aastaste noorte algatatud ettevõtlike tegude kirjeldusi koos foto- ja videomaterjaliga. Ei tasu muretseda, kui tegutsemishoos ei olnud jäädvustusteks aega – tagantjärele tasub lihtsalt loovalt läheneda, oluline on anda žüriile ettekujutus tehtust läbi video või pildimaterjali. Ettevõtlikkuskonkursile saab töid esitada kahes kategoorias – äriline tegu ehk toode või teenus ning sotsiaalne tegu, mis aitab lahendada näiteks mõnda kogukondlikku probleemi. Konkursitöid saab esitada kuni 14.09.2018 ning täiendav info on kättesaadav ja ka prinditav konkursi veebilehel www.ettevõtlusõpe.ee

 

07.09.2018

Õppenõukogu istung

Lugupeetud kolleegid!

Teisepäeval 04.09.2018 kell 13:00 toimub loengusaalis õppenõukogu istung.

Päevakord   
1. Õppenõukogu sekretäri valimine.
2. 2017.-2018. õppeaasta õppe- ja kasvatustegevuse tulemuste läbiarutamine ja ettepanekute tegemine kooli juhtkonnale kooli õppe- ja kasvatustegevuse parendamiseks.
3. 2018.-2019. õa kooli üldtööplaani kinnitamine.
4. Vanema taotlusel õpilastele koduõppe rakendamine.

Lugupidamisega, kooli juhtkond

31.08.2018

Õppenõukogu istung

Õppenõukogu istung toimub 15.juunil kell 14.30 loengusaalis.

Päevakord:
10.-11. klasside õpilaste täiendavale õppetööle jätmine.
10.-11. klasside õpilaste järgmisse klassi üleviimine.
10.-11. klasside õpilaste tunnustamine kiituskirjaga „Väga hea õppimise eest“.
1.-8. klasside õpilaste täiendava õppetöö täitmise tulemused ja järgmisse klassi üleviimine.
Põhikooli lõpetamine ja põhikooli lõputunnistuste väljaandmine.
Põhikooli lõpetajate tunnustamine kiitusega.
Põhikooli lõpetajate tunnustamine kiituskirjaga „Väga heade tulemuste eest üksikus õppeaines“.
Gümnaasiumi lõpetamine ja lõputunnistuste väljaandmine.
Gümnaasiumi lõpetajate tunnustamine kuld- ja hõbemedalitega.

14.06.2018

Õppenõukogu istung

Õppenõukogu istung toimub 1.juunil kell 13.50 loengusaalis.

Päevakord
3. õppeveerandi tulemuste alusel individuaaltöö plaanide täitmine.
4. õppeveerandi tulemused.
1.-8. klasside õpilaste järgmisse klassi üleviimine.
1.-8. klasside õpilaste tunnustamine kiituskirjaga „Väga hea õppimise eest“.
1.-8. klasside õpilaste täiendavale õppetööle jätmine.
Lapsevanema taotlusel koduõppel õppivatele õpilastele õppimise perioodi pikendamine.

01.06.2018

Eesti noored olid edukad Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil

Eesti õpilased naasesid nädalavahetusel Sloveeniast Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadilt (EUSO) kuld- ja hõbemedalitega, saavutades üldarvestuses teise ja kaheksanda koha.

Sloveenias Ljubljanas 28. aprillist 5. maini toimunud bioloogiat, keemiat ja füüsikat siduval võistlusel osales 156 õpilast 25 Euroopa riigist. Korraldajad valisid sel aastal ülesannete teemaks rahvusliku toodangu ja hinnatud traditsiooni veini. Õpilased määrasid istandustes elavaid putukaid, hindasid viinamarjades leiduvate ensüümide tööd, eraldasid taimelehtedes olevaid pigmente, uurisid erineva alkoholisisaldusega lahuste viskoossust ja veini optilisi omadusi ja kirjeldasid veini keemilisi omadusi potentsiomeetrilise tiitrimise abil.

Esikoha võitsid Tšehhi koolinoored. Üldarvestuses sai teise koha ja kuldmedalid Eesti A-võistkond koosseisus Hanna-Riia Allas Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Kaarel Kivisalu Tallinna Reaalkoolist ja Sofia Marlene Haug Gustav Adolfi Gümnaasiumist. B-võistkond koosseisus Martin Rahe ja Anna Pauliina Rumm Tallinna Reaalkoolist ja Konstantin Dukatš Narva Keeltelütseumist sai kaheksanda koha ja hõbemedalid.

08.05.2018

Fantaasiapardi disainimise loovkonkurss

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu”  ja Heategevusfond Minu Unistuste Päev korraldab lasteaedadele ja koolidele fantaasiapardi disainimise loovkonkursi.

Pardiralli on juba viiendat korda toimuv heategevusüritus, kus Kadrioru pargi kanalis võistlevad tuhanded vannipardid. Vannipartide võistuujumise eesmägiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda. Ürituse kohta saate täpsemat infot meie kodulehelt https://www.pardiralli.ee/.
 
Osaleda võivad kõik koolid ja lasteaiad. Konkursitöö tuleb esitada fotona, kuid pardi valmistamise meetod on Sinu valida. Juhend ja kaaskiri on lisatud manusesse.

Osavõtjate kategooriad on lasteaed; 1.-3. klass; 4.-6. klass; 7.-9. klass; 10.-12. klass. Tööd lisatakse Pardiralli Facebooki lehele.
 
Fotosid fantaasiapartidest oodatakse hiljemalt 25. maiks aadressile maris@pardiralli.ee. Auhinnatud tööd kuulutatakse välja 1. juunil.

Täpsustavate küsimuste korral võite ühendust võtta Pardiralli loovkonkursi projektijuhiga: Maris Süld, maris@pardiralli.ee, tel 53439637

02.05.2018

Projekt „Räägime eesti keeles“

Hei, kallis koolikaaslane!
Meil on hea meel teatada, et algab uus projekt „Räägime eesti keeles“!
Kui tahad suhelda kooli- ja keelekeskkonnas oma eesti keelt emakeelena kõnelevate eakaaslastega, osaleda eakohastes ühistegevustes, tutvuda Eestimaa ja selle kultuuriga ning osaleda ekskursioonidel suurendades kohaliku kultuuripärandi tundmist ja väärtustamist, siis tule julgesti ja registreeri osalejaks!
Projekti  toimumisaeg on 30. apr – 30.sept 2018.a.
Projekt toimub Lõuna-Eestis.
Projektist võtab osa 90 sihtrühma õpilast.


Projekti rahastab Eesti Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus.
Projektis osalemine on sihtrühma õpilasele tasuta.
Projekti eesmärk on tutvustada lähemalt Eestis elavatele eesti keelest erineva emakeelega noortele vanuses 7-19 eluaastat eesti kultuuriruumi – maad, ajalugu, kultuuri ja keelt ning pakkuda noortele võimalusi kontaktide loomiseks eesti keelt emakeelena kõnelevate samaealiste noortega. Projekti raames toetatakse sihtrühmale eesti keele ja kultuuri õpet eesti peredes.

Projekti korraldaja: MTÜ Veeda Vaheaeg Võrumaal. 
Juhatuse esimees: Pille Kulberg
Lisainformatsioon ja registreerimine: Narva Keeltelütseum, kabinet 113
Vastutav isik: Narva Keeltelütseumi õppealajuhataja Angelina Myullyumyaki

10.04.2018

Õpilasvarjunädal

3. – 26. aprillil saavad 9. - 12. klasside õpilased varjutada Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilasi ja osaleda erialases tunnis või koolipraktikal. 
Tule õpilasvarjuks, vaata ise ja tutvu lähemalt pakutavate erialade ja õppekeskkonnaga!

IVKHK’s Sind ootab:
- õpilane, kes korraldab Sinu päeva
- osalemine erialatundides ja koolipraktikal
- koolihoonete ja õppekeskkonnaga tutvumine

Vali Sulle sobiv eriala ja tule õpilasvarjuks, siis näed oma silmaga, mis kutsehariduskeskuses toimub!

06.04.2018

TTÜ tänusõnad ja tervitused Narva Keeltelütseumi kooliperele!

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja õppeprorektor Hendrik Voll tervitavad Narva Keeltelütseumi koolipere. Soovime tänada kõiki teie õpetajaid tubli töö tegemise eest. Samuti soovime kõikidele abiturientidele edu riigieksamiteks ja ootame teid kõiki TTÜsse õppima!

Videot vaata siin.

27.03.2018

Õppenõukogu istung

Õppenõukogu istung toimub 26.märtsil kell 14.55 loengusaalis.

Päevakord:
1) 2.õppeveerandi tulemuste alusel individuaaltöö kavade täitmine. 
2) 3.õppeveerandi tulemused.

25.03.2018